Esiteks, ma pole kunagi CMYK kokkutrükki teinud. Ostsin fotopolümeri silmas pidades juba mõniaeg tagasi Caligo CMYK värvid valmis. Need on siis õli baasil vesilahustuvad sügavtrüki värvid.


Kavandi panin kokku arvutis aga nagu ikka sai lõpptulemus sellest erinev. CMYK trükist sai MYK trükk kuna tundus, et sinine plaat muudab asja segaseks.
Kuna kavand ei nõudnud äärmist täpsust kokkutrükil oli asi sellevõrra lihtsam. Tegin plaadid kõik paberi mõõdus 13 x 18cm. Fotopolümeri plaadil on enamasti see nõrk külg, et värv jääb plaadi äärtele kilevalli sisse ja trükib. Lihtsaks lahenduseks enne trükkimist oli servad vees niisutatud kaltsuga üle tõmmata.

Esimese kihina trükkisin kollase, seejärel magenta ning lõpuks musta kihi.
Trükkides tiraaži ja iga pildi jaoks järjest kolmelt plaadilt sain paar õppetundi. Esimese kollase plaadiga on lihtne, sest see ei määrdu. Teine ehk magenta plaat saab kohe esimesena trükitud kollase värvikihi endale peale aga õnneks saab selle kerge vaevaga kasvõi niiske paberrätiga maha pühkida. Kolmas plaat ehk antud juhul must saab aga kaks eelnevat kihti selga ja selle pidin iga kord kraani all puhtaks pesema. Sellepärast aga need vesilahustuvad õlivärvid nii toredad ongi - seebi ja veega pesu võtab vaid mõne hetke ja saab jälle plaati kasutada.


Plaadid enne trükkimist ja viimane plaat pärast trükkimist ja enne pesu.