Muidugi määras tehnikate erinevus selle, et installatsiooni tõmmised tulid märksa sinisemad. Justnimelt tõmmised sest algametrjaliks oli kilele akrüüliga maalitud maatriks, mis kordus hoone külgedel.

Kaalusin aluguses isegi marliriiet, mis on tavalisest sideme marlist tihedam ja korrapärasem aga kindluse mõttes jäin õhukese puuvillase kanga juurde. Esimene ja viimane tutvus tehnikaga oli EKA fototunnis Ly Lestbergi juhendamisel ja tol korral me kangast alusena ei kasutanud. Lootsin, et kui kujutised on valgustatud siis kasvuhoonele pingutatuna on pilt ka hoone seestpoolt vaadeldav. Tegelikult jääb kujutis kangal kanga pinnale hoolimata sellest, et alust ettevalmistades uputasin kõik riidetükid üleni emulsioonivanni. Keemia tellisin keemiakaubandus.ee'st ja retsepti emulsiooni valmistamiseks sain siit 

Korraga valgustasin kangatüki suurusega 100 x 250cm. Ühe installatsiooni külje valgustusajaks sai 5 minutit terava päikesevalgusega teine külg sai 10 minutit kuna päike oli pilvealune. Tõmmiste erinevus tulenes ka sellest, et liigutasin nii rastrilist kui kileshablooni valgustamisel, et saada pehmemat tulemust.

5 minutit ja valmis.

Pärast valgustamist püüdsin oma hiidraami kähku varju toimetada ja ära loputada. Seejärel toimetasin märjad tõmmised pimedasse kuuri tahenema.