helen tago  •  15. aug, 2018

Muhu Print 2018Muhu Print toimus neljandat aastat, mina sain osaleda kolmandat korda. Ei kujuta selleta enam suve ette. Olen nii tänulik, et selline asi toimub. See võimaldab nii palju: uusi tuttavaid, kogemusi ja koostöövõimalusi.

Loe lisaks
helen tago  •  28. juuni, 2018

Residentuur Alfonso Crujera ateljees

Lamedalt maal saabununa tundus uskumatu, et kuskilt ei anna "lõigata", et teekonda lühendada. Mägedes tuleb kõik käänakud läbi käia.

Juunis täitus mu ammune soov õppida meister Alfonso Crujera juures voolusöövituse saladusi.

Loe lisaks
helen tago  •  12. veebr, 2018

Fotopolümeri kursus algajatele

Juhendan kursust graafika.ee ateljees.
Loe lisaks
helen tago  •  04. nov, 2017

XL Tsüanotüüpia 

Lilli-Krõõt Repnau kureeritud näitusele Teispool reaalsust teostasin töö tsüanotüüpias. Omaette ruumi loomiseks sobis hästi kasvuhoone karkass mis oli 2016 aasta Muhu Prindil valminud foto ja monotüüpiate füüsiline manifestatsioon. Seekord võtsin uue tehnika ette väga suurelt...
Foto Kalev Toom, esiplaanil Kadri Toomi graafilised objektid
Foto Kalev Toom

Loe lisaks
helen tago  •  02. mai, 2017

Neljavärvitrükk - Printcard Wrocław

Kõik fotod: Helen Tago

Sel aastal sain niikaugele, et jõudsin valmis ja saatsin õigeks ajaks ära 11 tõmmist Poolas toimuvale postkaardivahetusele Printcard Wrocław. Üks tõmmis jääb korraldajatele ja osaleb Varssavis näitusel, ülejäänud jagatakse osalejate vahel nii et millalgi saabub ka mulle pakk 11. tõmmisega!
Kajastan siinkohal veidi töö tehnilist poolt.
Loe lisaks
helen tago  •  20. sept, 2016

London Print Studio - fotopolümeri kursus

Septembris õnnestus mul osaleda London Print Studio korraldatud ühepäevasel fotopolümeri kursusel. Seni olen tegelenud fotopolümerkilega sest materjali tundmaõppimine on kulukas ja kile hind võrdlemisi soodne. Valmis fotopolümerplaadid on tunduvalt kallimad aga annavad ka teistsuguse tulemuse. Sumedama ja tundliku tonaalsusega.

Kui keegi on lähiajal Londonisse minemas siis annan hea meelega ära ühe kinkekaardi mis kehtib 16. detsembrini ja võimaldab 3 tasuta töötundi London Printmaking Stuudios :)

Foto Helen Tago
Loe lisaks
helen tago  •  07. sept, 2016

Muhu graafikalaagri ülevaatenäitus

helen tago  •  29. juuni, 2016

Muhu Print 2016 - kokkuvõte


Korraldavad Britta Benno (brittabenno@gmail.com) ja Lembe Ruben (lembe.ruben@gmail.com)

Muhu Print on väga tänuväärne üritus. Nädal koosolemist, uusi tutvusi, teiste töövõtete nägemist on innustav. Askeetlikud tingimused sunnivad leidlikusele ning kokkuhoiule.
Loe lisaks
helen tago  •  28. juuni, 2016

Fotopolümer ilma fotota

Fotopolümerfilmi saab kasutada ka ilma fotokujutiseta. Võib kilele joonistada markeri, tušši, akrüüliga või kasutada šabloonina kuivatatud taimi vms.


Testplaadil on kasutatud kilele prinditud fotot ja teksti, markerit ja kuivatatud taimi. Valgustusaeg 15 sekundit. Loe lisaks