London Print Studio on laia haardega kunstnike peetud ja kunstikele mõeldud ateljee. Seal on võimalus töötada siiditrüki, sügavtrüki, kivilitograafia, kõrgtrüki või digifotostuudios. Neil on oma galerii, pood ja köök.

Kursust juhendas Darren van der Merwe, kes oli ilmselgelt väga pühendunud ja juhib praegu stuudio tööd.

Nagu arvata oli ei olnud kursusel mulle enam suuri üllatusi varuks kuid kindlust ja kasulikku nõkse sain juurde küll.

Foto Helen Tago

Kasutasin kursusel meelega sama positiivkujutist mida olen varem ImageOn polümerkilele ilma akvatintarastrita teinud. Tulemused on päris erinevad.

Fotol tõmmis, mille tegemiseks koduse laserprinteriga ilma lisarastrita trükitud kile sai ühekordselt valgustatud iselamineeritud plaadile.

Fotol tõmmis, mille aluseks oli London Print Studio poolt väljatrükk tindiprinteriga filmile. Topeltvalgustus, esmalt läbi peene akvatintarastri ja seejärel kujutis. Aluseks tööstuslik valmisplaat.

Kaht pilti võrreldes tundub, et olen esimese pildi söövitusaja liiga lühida teinud. Kahtlustan, et oleksin pidanud Photoshopis kujutise kontrasti ka alla tõmbama.

Ma pole teise tulemusega päris rahul kuna pilt on (fotol pole seda näha) veidi liiga hele ja ilmselt kuivatasin plaati liiga vähe sest eriti trükitud taustal on näha veejälgi (kuidagi hatune on üldmulje).

_____________

Londonis on paar head graafikapoodi aga neisse seekord ei jõudnudki, piirdusin näituste külastamise ja paki ümmarguse sügavtrükipaberiga :)