Postitused sildiga 'fotopolümer'.
helen tago  •  12. veebr, 2018

Fotopolümeri kursus algajatele

Juhendan kursust graafika.ee ateljees.
Loe lisaks
helen tago  •  20. sept, 2016

London Print Studio - fotopolümeri kursus

Septembris õnnestus mul osaleda London Print Studio korraldatud ühepäevasel fotopolümeri kursusel. Seni olen tegelenud fotopolümerkilega sest materjali tundmaõppimine on kulukas ja kile hind võrdlemisi soodne. Valmis fotopolümerplaadid on tunduvalt kallimad aga annavad ka teistsuguse tulemuse. Sumedama ja tundliku tonaalsusega.

Kui keegi on lähiajal Londonisse minemas siis annan hea meelega ära ühe kinkekaardi mis kehtib 16. detsembrini ja võimaldab 3 tasuta töötundi London Printmaking Stuudios :)

Foto Helen Tago
Loe lisaks
helen tago  •  07. sept, 2016

Muhu graafikalaagri ülevaatenäitus

helen tago  •  29. juuni, 2016

Muhu Print 2016 - kokkuvõte


Korraldavad Britta Benno (brittabenno@gmail.com) ja Lembe Ruben (lembe.ruben@gmail.com)

Muhu Print on väga tänuväärne üritus. Nädal koosolemist, uusi tutvusi, teiste töövõtete nägemist on innustav. Askeetlikud tingimused sunnivad leidlikusele ning kokkuhoiule.
Loe lisaks
helen tago  •  28. juuni, 2016

Fotopolümer ilma fotota

Fotopolümerfilmi saab kasutada ka ilma fotokujutiseta. Võib kilele joonistada markeri, tušši, akrüüliga või kasutada šabloonina kuivatatud taimi vms.


Testplaadil on kasutatud kilele prinditud fotot ja teksti, markerit ja kuivatatud taimi. Valgustusaeg 15 sekundit. Loe lisaks
helen tago  •  28. juuni, 2016

Fotopolümerist näituse /Vabaduse väljak/ näitel

Näitusele Vabaduse galeriis jõudsid 5 pilti - tehniliselt fotopolümerkile, mis lamineeritud vasele. Fotopolümer on laia kasutusvõimalusega ja seda võib teha väga mitmel erineval moel. Tulemus sõltub igast etapist.


Loe lisaks
helen tago  •  29. mai, 2016

Töökäik iselamineeritud fotopolümerplaadiga

Kuna plaadi valgustamise aeg sõltub valgusallika võimsusest ja kaugusest siis siinkohal toon ära ainult põhitõed sest muu on individuaalne. Väga tähtis on vaakumlaua olemasolu. Kvaliteetse kujutise saamiseks on väga tähtis, et kujutisega kile ja plaat oleksid valgustamise ajal täielikult üksteise vastu pressitud.
Loe lisaks
helen tago  •  31. okt, 2015

Fotopolümer kile - plaadi ettevalmistus Image On ja DK UV kile näitel

Kile kasutamisel on mitmeid eeliseid - see on odavam kui valmis plaadid (Toyobo, Solarplates). Seda on kerge lõigata. Suuremale plaadile saab lamineerida kile vaid mõnda kindlasse soovitud kohta jne.
Kile ei talu temperatuure üle 25 kraadi ega UV valgust. Seda oleks hea hoida külmikus nagu ka ettevalmistatud plaate.

Loe lisaks
helen tago  •  15. okt, 2015

UV söövituse uus algus


Alates UV masina (NuArc FT26V3UP) õnnelikust ateljeesse jõudmisest 2014 aastal, varuosade-vahendite hankimisest ja remondist on kulunud palju aega. Nüüd viimaks olen jõudnud niikaugele, et võib tööle hakata.
Loe lisaks
helen tago  •  27. juuni, 2014

FOTOPOLÜMER

Alustasin kunagi 2009 aastal fotopolümeriga katsetamist. See jäi pooleli ja tulemused polnud kuigi head. Põhiprobleemiks oli vaakumlaua puudumine - sest ideaalset kontakti plaadi ja kujutise vahel ei õnnestunud lihtsa klaaspildiraamiga saavutada.
   Aga nüüd!!! Soovide täitumiseni kulus küll aega kuid nüüd on meil Tondi graafika-ateljees 50 x 60 cm suuruse söövitusalaga NuArc´i valgus ja vaakumlaud.
   Esimesest katsest lahutab meid vaid rasterkile puudumine aga sellega aitab meid Ove Maidla. Peagi jagan siin oma katsetusi ja kui tehniline pool hakkab klappima alustame fotopolümeri kursusi. Loe lisaks