EST
Postitused sildiga 'fotopolümeri kursus'.
helen tago  •  12. veebr, 2018

Fotopolümeri kursus algajatele

Juhendan kursust graafika.ee ateljees.
Loe lisaks
helen tago  •  20. sept, 2016

London Print Studio - fotopolümeri kursus

Septembris õnnestus mul osaleda London Print Studio korraldatud ühepäevasel fotopolümeri kursusel. Seni olen tegelenud fotopolümerkilega sest materjali tundmaõppimine on kulukas ja kile hind võrdlemisi soodne. Valmis fotopolümerplaadid on tunduvalt kallimad aga annavad ka teistsuguse tulemuse. Sumedama ja tundliku tonaalsusega.

Kui keegi on lähiajal Londonisse minemas siis annan hea meelega ära ühe kinkekaardi mis kehtib 16. detsembrini ja võimaldab 3 tasuta töötundi London Printmaking Stuudios :)

Foto Helen Tago
Loe lisaks
helen tago  •  29. juuni, 2016

Muhu Print 2016 - kokkuvõte


Korraldavad Britta Benno (brittabenno@gmail.com) ja Lembe Ruben (lembe.ruben@gmail.com)

Muhu Print on väga tänuväärne üritus. Nädal koosolemist, uusi tutvusi, teiste töövõtete nägemist on innustav. Askeetlikud tingimused sunnivad leidlikusele ning kokkuhoiule.
Loe lisaks
helen tago  •  27. juuni, 2014

FOTOPOLÜMER

Alustasin kunagi 2009 aastal fotopolümeriga katsetamist. See jäi pooleli ja tulemused polnud kuigi head. Põhiprobleemiks oli vaakumlaua puudumine - sest ideaalset kontakti plaadi ja kujutise vahel ei õnnestunud lihtsa klaaspildiraamiga saavutada.
   Aga nüüd!!! Soovide täitumiseni kulus küll aega kuid nüüd on meil Tondi graafika-ateljees 50 x 60 cm suuruse söövitusalaga NuArc´i valgus ja vaakumlaud.
   Esimesest katsest lahutab meid vaid rasterkile puudumine aga sellega aitab meid Ove Maidla. Peagi jagan siin oma katsetusi ja kui tehniline pool hakkab klappima alustame fotopolümeri kursusi. Loe lisaks
helen tago  •  27. juuni, 2014

Graafikaateljee

Alates 2013 aastast asub graafika.ee graafikute ateljee aadressil Tondi 1. See on Tuletõrjeühingu maja. Meie ruumid pole küll suured kuid mahutame ära kuni 10 kursuslast.
  Ateljees kohapeal on kursuste valik suurem - pakume kuivnõela, linoollõiget, materjalitrükki. Muidugi saab meie juures teha ka kaarte ex-libriseid või templeid. Osta või tellida kingiks pilte, kaarte.
  Soovi korral võime ise kohale tulla koos pisikese kõrgtrükipressiga. Selliseid tellitud kursusi oleme juba päris mitmeid teinud.
  2014 aasta lõpuks oleme loodetavasti töövalmis saanud oma uue fotopolümeri aparaadi ning elektriga söövitamise süsteemi. Siiani meil söövitusvõimalus ateljees puudus kuid nüüd saab koguni valida kahe nö. mittemürgise (non-toxic) söövitusvõtte vahel.
Loe lisaks