Postitused sildiga 'photopolymer'.
helen tago  •  02. mai, 2017

Neljavärvitrükk - Printcard Wrocław

Kõik fotod: Helen Tago

Sel aastal sain niikaugele, et jõudsin valmis ja saatsin õigeks ajaks ära 11 tõmmist Poolas toimuvale postkaardivahetusele Printcard Wrocław. Üks tõmmis jääb korraldajatele ja osaleb Varssavis näitusel, ülejäänud jagatakse osalejate vahel nii et millalgi saabub ka mulle pakk 11. tõmmisega!
Kajastan siinkohal veidi töö tehnilist poolt.
Loe lisaks
helen tago  •  28. juuni, 2016

Fotopolümerist näituse /Vabaduse väljak/ näitel

Näitusele Vabaduse galeriis jõudsid 5 pilti - tehniliselt fotopolümerkile, mis lamineeritud vasele. Fotopolümer on laia kasutusvõimalusega ja seda võib teha väga mitmel erineval moel. Tulemus sõltub igast etapist.


Loe lisaks
helen tago  •  27. juuni, 2014

FOTOPOLÜMER

Alustasin kunagi 2009 aastal fotopolümeriga katsetamist. See jäi pooleli ja tulemused polnud kuigi head. Põhiprobleemiks oli vaakumlaua puudumine - sest ideaalset kontakti plaadi ja kujutise vahel ei õnnestunud lihtsa klaaspildiraamiga saavutada.
   Aga nüüd!!! Soovide täitumiseni kulus küll aega kuid nüüd on meil Tondi graafika-ateljees 50 x 60 cm suuruse söövitusalaga NuArc´i valgus ja vaakumlaud.
   Esimesest katsest lahutab meid vaid rasterkile puudumine aga sellega aitab meid Ove Maidla. Peagi jagan siin oma katsetusi ja kui tehniline pool hakkab klappima alustame fotopolümeri kursusi. Loe lisaks
helen tago  •  02. nov, 2009

UV söövitus III

Kolmas katse oli täpsustamaks söövitusaegu.
Seekord olid ajad 1,5 minutist kuni 4 minutini. Söövitus tuli hea, välja arvatud neis paigus kus klaas ei olnud korralikult vastu kilet ja plaati surutud.Need alad jäid häguseks. Nüüd on vaja välja mõelda kuidas saavutada ideaalne kontakt plaadi ja kile vahel. Loomulikult ka moodus kuidas lõigata UV plaati nii, et servadest plaadi kihid lahti ei painduks. Ilmselt mingi suurema giljotiiniga.
Loe lisaks