helen tago 16. veebr, 2015
Voolusöövitus akrüülmarkeritega I
Katsetasin Amsterdam Acrylic markereid krundina vasel. Markerid ostsin G-galeriist. Neid on saada kolmes laiuses ning neljas katvusastmes. Tahtsin näha kuidas nad voolusöövitusele vastu peavad. Nad pole ju mõeldud söövitustehnikateks - ikka joonistamiseks. Mida enam pigmenti värv sisaldab seda hapram peaks kaitsekiht olema. Värvitoonid pole antud juhul olulised ja said valitud selle järgi, et vaselt hästi välja paistaks. Oleksin valinud lihtsalt mustad erinevas suuruses ja katvuses aga neid polnud saada. Roosa (15 mm) - läbipaistev, hõbedane (4 mm) - poolläbipaistev ja hall (2mm) - kattev pigment.
Vaskplaat enne söövitust.
Mugavam on muidugi joonistada väiksema otsaga markeritega - see on osalt ka asja mõte, miks osta akrüüli markeri kujul. Roosa 15 mm laiune marker oli väikses testplaadi tegemiseks ikka päris kohmakas. Samas saaks temaga vajadusel kiiresti suuri pindu katta.
Testplaat pärast esimest ja teist 15 min. söövitust.
Selleks et akrüül söövituse käigus maha ei hakkaks kooruma tuleb plaat eelnevalt põhjalikult rasvatustada. Samuti tuleb plaat peene liivapaberi või terasvillaga üle karestada. Antud juhul lõi värv lahti kraani all loputamise käigus - hiljem taipasin plaati mitte otse veejoa all pesta. Plaati tuleb aga üsna tihti pesta - pärast iga 15 minutit söövitust - tulenevalt vase voolusöövituse spetsiifikast ka neutraliseerida. Esialgsed testid näitasid, et kõige paremini käitus plaadil poolläbipaistev hõbedane akrüülmarker.
Lisa kommentaar